Holter EKG – zalecenia i badanie

Zapraszamy na badanie Holtera EKG do Przychodni Konstancin.

W Przychodni Konstancin możemy rejestrować pracę rytmu Twojego serca podczas codziennych obowiązków, a to dzięki 24 godzinnemu zapisowi Holtera EKG.

Badanie to polega na monitorowaniu pracy serca pacjenta przez całą dobę, co umożliwia dokładną ocenę dynamicznych zmian w sercu ujawniających się w określonych warunkach. Na przykład z łatwością pozwala na zlokalizowanie przyczyn arytmii, a także innych czynników, które wywołują nieprawidłowości w pracy serca. Oczywiście należy jednak pamiętać, by stosować się do pewnych zaleceń, dzięki którym wyniki będą wiarygodne.

Istnieje możliwość wielodobowych badań holterem, które znacząco zwiększają i ułatwiają pracę kardiologowi np. w postawieniu diagnozy arytmii.
Decyzję o długości trwania badania pacjent podejmuje wraz z lekarzem prowadzącym.

Jak wygląda badanie Holtera EKG?

Badanie przy pomocy Holtera EKG jest całkowicie bezpieczną metodą sprawdzenia pracy serca, dlatego można je wykonywać nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci.

Pielęgniarka zakłada na ciało pacjenta specjalny aparat z elektrodami mierzącymi poszczególne parametry, które umieszcza się w okolicach serca. U mężczyzn można, aby mieć pewność, że elektrody będą prawidłowo przylegać do ciała, zaleca się ogolenie niewielkich obszarów, gdzie będą umieszczone. Elektrody są podłączone do specjalnego niewielkiego aparatu monitorującego, który nie utrudnia wykonywania codziennych czynności. Aparat znajduje się w specjalnym etui, dzięki czemu pacjent ma możliwość zaczepienia go na pasku.

Jakie są zalecenia do badań?

Zaleca się, aby pacjent zgłosił się na badanie Holtera EKG gdy ma:

  • zawroty głowy, zasłabnięcia i omdlenia (z podejrzeniem podłoża kardiologicznego);
  • kołatanie serca, oraz nierówną pracę serca;
  • chorobę wieńcową;
  • stany po zawale (Holter może wykazać, czy istnieje zagrożenie kolejnym zawałem serca);
  • istnieje podejrzenie arytmii;
  • leczenie arytmii – badanie sprawdza skuteczność stosowanych leków;
  • nieregularne bicie serca w czasie ciąży.

Ponadto badanie zalecane jest przed planowaną operacją serca oraz po wszczepieniu rozrusznika w celu sprawdzenia kontroli jego pracy.

Jeśli chcesz zbadać swoje serce lub masz niepokojące objawy skontaktuj się z recepcją Przychodni Konstancin w celu umówienia wizyty u kardiologa lek. med. Szymona Jagodzińskiego.

Na naszym FB znajdziesz informację o najbliższych terminach przyjęć.

Przypominamy również, że jest dostępny promocyjny pakiet badań przedoperacyjnych, na które składa się 10 badań laboratoryjnych. Cena regularna pakietu to 254 zł, cena promocyjna 199 zł.

Szczegóły do pobrania: Pakiety – promocja_31.08

Nasze punkt pobrań jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 11.00 oraz w (wybrane) soboty od 7.30 do 10.30. Obowiązują zapisy: 666 079 433 lub 666 079 426.

 

 

 

Zdjęcie: FREEPIK.com